30x30x30
A 30x30-as képek 1992-ből származnak, a C3 Alapítvány elődje, az SCCA (Soros Center for Contemporary Art) felkérésére készültek a Merlin Színházban rendezett fesztivál alkalmából. A szervezők harminc művészt kértek fel a vásznak megfestésére vagy egyéb technikájú mű készítésére a vászonra, akik kapcsolatban álltak a Soros Alapítvány Kortárs Művészeti Dokumentációs Központtal, részt vettek a pályázatokon vagy az éves kiállításokon, illetve dokumentáció készült a munkásságukról. A képeket közli az SCCA Bulletin 1991 – 1994 a 30‒33. lapokon. Évekkel később több művész ajándékozott még a gyűjteménynek, illetve részben személyesen Szekeres Andreának képeket. Az elveszettnek hitt gyűjtemény a C3 Alapítvány 2018 nyári költözése alatt került elő, néhány katalógusban szereplő munka kivételével, melyek holléte egyelőre ismeretlen.
Az SCCA is egyike volt azon intézményeknek, melyek a rendszerváltás körüli lelkesedésből táplálkozva jöttek létre és egy pozitív, újfajta jövőkép megvalósításán ügyködtek. A Soros Alapítvány Képzőművészeti Dokumentációs Központ ('91-től SCCA) a Soros Alapítvány és a Műcsarnok együttműködéseként indult el 1985-ben a Műcsarnok kortárs képzőművészeti programjaként, ami nem csak az akkori kortárs művészeti életet dokumentálta, hanem a hivatalos kultúrpolitika által kirekesztett művészeket ösztöndíjakkal is támogatta, illetve műtárgyakat vásárolt, számos múzeum gyűjteményét bővítve.
Az eredeti dokumentációt a C3 Alapítvány 2005-ben átadta a Ludwig Múzeumnak, de a digitalizált adatbázis ma is elérhető a C3 Alapítvány honlapján. A rendszerváltás környékén példaértékűnek és egyedülállónak számított, hogy a nyolcvanas-kilencvenes években tűrt és tiltott kategóriák alá tartozó alkotókról hivatalos dokumentáció készül, segítve a hazai és külföldi érdeklődőket a tájékozódásban, valamint a művészeket is.
A rendszerváltás után az SCCA tevékenységi köre bővült, számos kiállítást szervezett és publikációkat adott ki, a nemzetközi kapcsolati hálóba helyezve Budapestet. A kortárs médiaművészet iránt a korszellemnek megfelelően feltámadó érdeklődés hatására létrejött C3 program így 1996-ban integrálta a Műcsarnokot elhagyó SCCA programot is. A C3 a hasonló karakterű európai intézmények (Ars Electronica Center - Linz, ZKM - Karlsruhe, V2 lab - Rotterdam) alapításával szinkronban jött létre. A C3 Alapítvány fókusza ma is az új tudományos – technológiai eredmények, felfedezések kulturális alkalmazásának, kreatív használatának, innovatív művészeti lehetőségeinek kutatása, fejlesztése, támogatása; új projektek létrehozása, művészeti, tudományos, kommunikációs, oktatási és kulturális programok kezdeményezése, megvalósítása és támogatása.
A 30x30-as képek jelenleg a C3 Alapítvány Hermina úti irodájában találhatóak meg. További információ: office@c3.hu.
A leírások részben az artportal.hu online adatbázisának felhasználásával jöttek létre.