Kedves Listatársak!
MOST tértem magamhoz a meglepetéstől, hogy az idén van már van olyan verseny Hevesen amin nem vagyok díjas! Az utolsó fordulóban lett volna esélyem, hogy befussak a harmadik helyre, de nem tudtam megnyerni 115 lépéses partimat (előbb kissé hátrányosabb majd minőségelőnyös aztán "elméleti értékű" 50 lépéses próbálkozás bástya-futó ellen) Papp Z. Csaba FM ellen, így egyikünk sem lett díjas! A parti ( és a verseny) este 10 óra után fejeződött be! Ennyit a bundáról! Aki szeretett sakkozni (vagy nem volt szerencséje-mint nekem sem-) az akár napi 12 órát is sakkozhatott mindennap. A csúcstartó a Török Sándor-Nagyajtai Gábor parti (bástya ellentétes futó gyalog-bástya futó ellen) ami 119 lépésig 5 és fél órán át tartott! A hagyományos órával (a divatos 1+1 órás időbeosztás mellett szétverik az órát )régen leestek volna!

A versenyen szép gödöllői siker született, Nagyajtai Gábor nagy küzdelemben - egy leesés miatt nem veretlenül (itt hívom fel mindenki figyelmét, hogy a digitális órával nem lehet egy másodperc alatt lépni, ha valaki nincs "villámból")- abszolút megérdemelten nyerte a versenyt az okosan jó erőbeosztással és némi szerencsével (ellene esett le az első helyezett nyert állásban) versenyző fiatal Barczás Dombai István előtt, aki veretlenül végzett és könnyedén erőlködés nélkül játszott. A harmadik helyre az NB I-B győztes Makó játékosa Csikós Mihály futott be, akinek különösen sötéttel ment jól a játék! A számos 5,5 pontos közül a gödöllői ifjú reménység Török Sándor futott be mivel 5 győzelmet aratott és a sorok íróját is szétmattolta! Az első nem díjas a Jászberényi Nagy Károly lett aki harcos sakkot játszott de az időzavarok most kifogtak rajta. A magam teljesítményéről annyit, hogy az első napi éjjel negyed kettőig tartó forduló (mindenképpen le akartam játszani a partimat, ellenfelem viszont csak este 11 után ért rá elkezdeni) után másnap délelőtt simán elvesztettem az első két fordulót aztán két kávé (egyébként nem kávézom) után nagy nehezen a harmadik partit megnyertem. Utolsó nap már majdnem jól ment a játék csak a befejező partit nem sikerült megnyerni ezért már nem tudtam utolérni a díjasokat. Mindenképpen említést érdemel az értékszám nélküliek közül Ádám Olga, Ifjabb Ádám György (Barcza), Mizsei János (Jászberény) és Szekeres Róbert (Gödöllő) teljesítménye akik előjegyzést szereztek! Mellékelem végeredményt a levél végére is beillesztve! A partik feldolgozás alatt vannak, de a szépségdíjas partit majd külön is elküldöm.