A Dél- Magyarországi Gyermek és Ifjúsági Alapítvány 1996. április 1-e óta saját üzemeltetésében működteti a Fürj u. 92/B. sz. alatti ingatlant. Figyelembe véve az elmúlt időszakban bekövetkezett gazdasági változásokat, szándékaink az alábbiak szerint fogalmazódtak meg.
Névválasztásunk:
Három alapvető üzenetet sugall úgy, hogy a külföldiek és a magyar anyanyelvűek számára is egyaránt közérthető legyen
|
Céljaink:
Szeged értékeinek továbbfejlődését elősegítő, többcélú befogadó intézményként működni, amelyben az innovatív üzleti központ, a kertvárosi negyedhez szorosan kötődő szabadidőpark és az ifjúsági hasznosítás egymás funkcionális zavarása nélkül harmonikusan kiegészíti egymást.
Működésünk:
A vállalkozásfejlesztő központ adta belső menedzsment olyan támasz, amely a közös marketing, titkársági és egyéb szolgáltatás csomagjaival biztosítja a szezontól független önfenntartó működést és az állandó forrást a szükséges állagmegóváshoz.
Kapcsolataink:
Az alapítványi működési forma alapján erős kötődésünk van a non-profit szférához. Az ifjúsági, vallási és az érdeklődési kedv szerint formálódó szervezetek rendezvényeinek állandó helyszínt kívánunk biztosítani, és ösztönözni akarjuk őket a Park környezeti kultúrájának javítására. Kiemelt szerepet akarunk szánni a Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzatával kialakítandó együttműködésnek. Hozzá szeretnénk járulni a vállalkozásfejlesztési, munkaerő-foglalkoztatási és az újszegedi városrész életminőségi helyzetének javításához. Az üzleti érdekek alapján piaci szereplőként kívánunk együttműködni a gazdasági élet résztvevőivel, akik hajlandóak a Park meglévő érté keit tovább gazdagítani.
Lehetőségeink:
A helyi viszonylatban kedvező adottságokkal rendelkező Park alkalmas a külföldi érdeklődők
figyelmét is felkelteni és őket ezáltal befektetésre ösztönözni. E mellett a műszaki,
innovációs és humán pályázatokon való indulással forrásainkat tovább akarjuk bővíteni, hogy
a koncepciónkba illő - beruházásokat eszközölhessünk. Ezek eredményeként valósulhat meg
az Alapító okiratban lefektetett cél - a politikamentes, társadalmi és közösségi
kezdeményezés létrehozása és támogatása - amely elősegíti a dél-magyarországi fiatalság
jövőjének aktív alakítását.
Ezen rendszer mellett készül el az EKO–PARK hosszú távú koncepciója, amelyet a
közeljövőben fog megtárgyalni az Alapítvány kuratóriuma.
I. Előzmények:
Az ingatlan - amely a rendszerváltás előtt a Csongrád Megyei KISZ Bizottság Képzési Központja volt - tulajdonosa a Dél-magyarországi Gyermek és Ifjúsági Alapítvány. Alapítva 1990. Május 29-én döntően a városban található ifjúsági szervezetek közreműködésével. Célja a fenti objektum működtetése és értékmegőrző fejlesztése. Az Alapítvány 5 éven keresztül a Talent Kft-vel kötött szerződés alapján üzemeltette az intézményt. Ezen időszak alatt került megépítésre a Technológiai Centrum.
II. Az ingatlan jellemzői:
Az EKO–PARK Újszeged városrészben található kertvárosi környezetben, közvetlenül a Tisza töltés mellett. Megközelítése kedvező, a környező utcák szilárd burkolatúak, a tömegközlekedési kapcsolatai jók. A 7,8 ha terület közművekkel teljes területén ellátott. A víz, csatorna, gáz, elektromos energia és telefon rendszere a városi közszolgáltató hálózatra van csatlakoztatva. A teljes területből 3 ha erdő jellegű és 2 ha par k-gyep.
III. Az ingatlan hasznosíthatósága:
Az 1960-as években ifjúsági táborként épített épületegyüttes mai funkciója a következő:
Főépület: - irodák száma: 35 db 15-30 m2-ig - oktató terem: 1 db 50 fős - konferencia terem: 1 db 300 fő A 3 szerkezetileg jól elkülöníthető egység épületen belül bárhonnan megközelíthető a folyosókon és a lépcsőházon keresztül. - építési éve: 1978. - átalakítás: 1982., 1985., 1990. |
Étterem: - 600 adagos konyha - 150 fős nagy + külön terem - építési éve: 1969. - átalakítás éve:1985 - részleges felújítás 1991 |
Motel épületek (4db) - 2 db 40 fő elszállásolására alkalmas kőház - 2 db irodák céljára átalakított vállalkozói központ - építési éve: 1970. - felújítva: 1988. |
Egyéb létesítmények: - bitumenes kézilabdapálya - salakos teniszpálya - mosdóblokk, zuhanyozó - szauna, öltöző - parkoló 70 gk. részére - 4 db szabadtéri foglalkoztató |
Park terület:
A mintegy 3 ha erdőjellegű terület 35% a nemesnyár, 10% a szürkenyár, 15% a platán,
15% az ezüstjuhar, 5% a korai juhar és 20% az egyéb fajok aránya.
IV. Jelenleg az objektumban található szolgáltatások:
1. Infrastruktúra a vállalkozók segítésére
|
2. A technológiai fejlesztés:
a./ alap tevékenység:
b./ egymást segítő szinergikus és a származtatott szolgáltatások: |
V. Legfontosabb teendőink:
Jelenleg az intézmény alacsony kihasználtsággal működik, ezért elsődlegesen ennek növelése a legfontosabb feladatunk. A bérlőkkel hosszú távú megállapodások kötésére törekszünk. A korábbi sikeres rendezvényeket (kiállítások, üzleti reggelik, stb.) elsősor ban a külső vállalkozások bevonásával kívánjuk megvalósítani. A működtető menedzsment feladata, hogy maximálisan kiszolgálja a bérlőket ill. rendezvényt szervezőket úgy, hogy közben a Park minden részének hasznos funkciója legyen.
Szándékunk szerint az igényesen kialakított, magas színvonalú szolgáltatásokat nyújtó, zöldövezeti EKO–PARK biztos hátteret nyújt több SIKERES vállalkozás megvalósításához.
A régióban adva vannak a magas színvonalú technológia fejlesztési folyamat elemei: a felsőfokú oktatási intézmények, a tudományos kutatóintézete és feldolgozó ipar. A meglévő hagyományok és külső fejlesztési források bevonásával az EKO–PARK alkalmas a tudományos kutatások gyakorlati megvalósítására. Olyan központtá válhat, ahol a vállalkozás piacképessége a gyakorlatban kipróbálható és a térség vállalkozó szellemű ifjúságának biztos hátteret nyújt.